دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

برگزاری مراسم بزرگداشت آیت اله سید رضا فیروزآبادی در همایش نقش روحانیت در توسعه سلامت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۴ | 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فیروزآبادی مراسم بزرگداشت مرحوم آیت اله فیروزآبادی در روز دوشنبه 20 دی ماه جاری در مسجد آیت اله فیروزآبادی می گردد.

حاج سید رضا فیروزآبادی از فضلا و اهل تقوا، زاده 1251 خورشیدی قریه فیروزآباد شهرری،‌ موسس بیمارستان فیروزآبادی و نماینده ادوار سابق شورای ملی است.

آیت اله فیروزآبادی، تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش، فیروزآباد آغاز کرد و در مدرسه آصفیه نزدیک مسجد جامع تهران ادامه تحصیل داد. از ویژگی های بارز این روحانی، می توان به تهور، شهامت و استقامت تخاص ایشان در زمینه ابراز عقاید، اشاره کرد.

وی در تمام مدتی که نماینده مجلس بود، حقوقی از مجلس دریافت ننمود و تنها هنگامی که تصمیم گرفت بیمارستانی در شهرری بسازد، حقوق خود را از مجلس گرفت و آن را جهت خرید باغ حرمت الدوله با وسعتی بالغ بر 52000 متر مربع اختصاص داد. این بیمارستان که در روز دوم آذرماه 1313 افتتاح شد،‌ هنوز هم با نام بیمارستان فیروزآبادی دائر می باشد و یکی از بیمارستان های تهران به شمار می آید.

بخش از وصیت نامه آیت اله سید رضا فیروزآبادی:

وصیت می کنم به تمامی اولاد و اخوان و خویشان و دوستان خودم در تمامی اموراتشان، خدا را در نظر داشته باشند و به جهت این دو روز فانی، دار ابدی را از دست ندهند و خیال نکنند که اگر دست از دنیا بکشند،‌امورات دنیای آنها مختل می شود، اولاً این قسم نیست. یقیناً به عقل و تجربه خلاف آن معلوم شده است. فرضاً هم امورات و دنیای شخص مختل شود چه می شود. در مقابل امور اخروی که منتهی و آخر ندارد.کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 138 بار   |   دفعات چاپ: 29 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر