دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

فناوری اطلاعات و ارتباطات

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۴/۲۸ | 
AWT IMAGE

 

bullet فناوری اطلاعات یا Information Technology به تولید، گردآوری، پردازش، ذخیره‌سازی و نشر اطلاعات و نیز به روند‌ها و ابزارهایی که امکان این کار را فراهم می‌آورند گفته می‌شود. انگاره‌ اصلی در فناوری اطلاعات افزایش بهره‌وری زندگی است.

bullet گاهی عبارت مذکور به صورت فناوری اطلاعات و ارتباطات یا Information & Communication Technology استفاده می‌شود که درباره آن می‌توان گفت عبارت است از گردآوری، سازماندهی، ذخیره و نشر اطلاعات اعم از صوت، تصویر، متن یا عدد که با استفاده از ابزار رایانه‌ای و مخابراتی انجام شود.

bullet فناوری اطلاعات از دانش و مهارت‌هایی از تمام جنبه‌های محاسبه، ذخیره داده‌ها و ارتباطات شکل می‌گیرد. این فناوری حوزه‌ی جدید و تیز‌رشدی را شامل می‌شود که تغییراتی بنیادی را در جهان اطراف ما ایجاد می‌نماید و راه‌های تازه‌ای برای کسب و کار، هنر و تفریح به‌وجود می‌آورد.

bullet کاربرد صحیح شبکه اینترنت توسط سازمانهای دولتی جهت ارایه خدمات و اطلاعات به مردم، شرکتها و سایر سازمانهای دولتی منجر به ایجاد دولت الکترونیک خواهد گردید که می‌تواند موجب تسهیل و تسریع ارتباطات را فراهم آورد.

bullet فناوری اطلاعات به یکی از عناصر کلیدی در پیشرفت جوامع در قرن 21 تبدیل خواهد شد. این فناوری شیوه زندگی، یادگیری، کار و حتی تفریحات ما را تغییر خواهد داد. پیشرفت در فناوری ارتباطاتی و محاسبات ماشینی فراساختارهای جدیدی برای تجارت، پژوهش‌های علمی و تعاملات اجتماعی به وجود خواهد آورد. این فراساختار رو به رشد، ابزارهای جدیدی برای برقراری ارتباط با جهان اطراف و کسب دانش و بینش از اطلاعات در اختیار ما خواهند گذاشت. فناوری اطلاعات به ما کمک خواهد کرد تا بفهمیم که چگونه داریم روی محیط و منابع طبیعی تاثیر می‌گذاریم و بهترین روش حفاظت از آن را به ما نشان خواهد داد. این فناوری باعث تسریع رشد اقتصادی خواهد شد. فناوری اطلاعات محیط‌های کار را مطلوب‌تر و کاراتر خواهد نمود، کیفیت مراقبت‌های بهداشتی را افزایش خواهد داد و دولت‌ها را متناسب با رشد خواسته‌های شهروندان پاسخگوتر و در دسترس‌تر خواهد ساخت.کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 380 بار   |   دفعات چاپ: 29 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر